+48 22 853 60 31
info@mazoviatravel.com

Festiwal Wina w Mołdawii

PIĘKNA MOŁDAWIA ! TEN KRAJ KOJARZY NAM SIĘ GŁÓWNIE Z PYSZNYM WINEM… I SŁUSZNIE ALE CZY WIECIE ŻE NAJBARDZIEJ ZNANE MARKI KONIAKÓW W DAWNYM ZSRR BYŁY PRODUKOWANE W WINNICACH MOŁDAWII? SETKI KILOMETRÓW PIWNIC WYPEŁNIONYCH BUTELKAMI WINA ORAZ KONIAKÓW, KTÓRE DEGUSTOWAŁY NAJWAŻNIEJSI DZIAŁACZE PARTYJNI W CZASACH KOMUNY ORAZ OSOBY Z CAŁEGO ŚWIATA, NIEZAPOMNIANA PRZYRODA MOŁDAWSKICH KODR I GOŚCINNOŚĆ ZAWSZE UŚMIECHNIĘTYCH MOŁDAWIAN ZASKOCZY NIEJEDNEGO TURYSTĘ SWOJĄ NATURALNOŚCIĄ I POKAŻE NAM MNIEJ ZNANĄ CZĘŚĆ EUROPY. A DO TEGO WYJĄTKOWA MOŻLIWOŚĆ PODRÓŻY W CZASIE I POZNANIA NIEUZNAWANEJ PRZEZ SPOŁECZNOŚĆ MIĘDZYNARODOWĄ REPUBLIKI NADDNIESTRZAŃSKIEJ, KTÓRĄ NASI TURYŚCI OKREŚLAJĄ MIANEM ŻYWEGO SKANSENU ZSRR.


Dzień 1: Przybycie do Kiszyniowa

Zwiedzanie Kiszyniowa : Trudno znaleźć bardziej zielone, atrakcyjne i gościnne miasto. Udowodnimy to podczas wycieczki w trakcie której zobaczą Państwo najważniejsze atrakcje kulturalne, historyczne i handlowe. Gościnność Kiszyniowa oraz jego różnorodność na długo pozostaną w Państwa pamięci.
Zobaczą Państwo m.in Katedrę, Łuk Triumfalny, cerkiew Narodzenia Bogarodzicy oraz zwiedzą Państwo Dom Puszkina, Muzeum Historyczne.


Dzień 2: Śniadanie w restauracji hotelowej, Transfer z Kiszyniowa do Tighina

Śniadanie w restauracji hotelowej, Transfer z Kiszyniowa do Tighina


Zwiedzanie twierdzy w Benderach: Stara średniowieczna forteca została wybudowana w XV-XVI wieku przez książęta Mołdawii. Potem została przechwycona przez Turków w 1538 r. (w okresie kampanii wojskowej prowadzonej przez sułtana Sulejmana Wspaniałego), w ͙͙͜͝ roku została wzmocniona i stała się centrum Osmańskiego „Raju” (włączając mołdawskie wioski i okolice). Ściany i okrągłe wieże twierdzy przetrwały do chwili obecnej.


Transfer z Tighina do Tyraspola


Zwiedzanie Tyraspola, stolicy Republiki Naddniestrzańskiej: W Tyraspolu będą mieli Państwo okazję odbyć podróż w czasie do ZSRR. Wycieczka zacznie się od zobaczenia pomnika Lenina i czołgów z czasów II Wojny Światowej. Miasto wydaje się być duchem sowieckiej przeszłości. Jednak będziecie Państwo zaskoczeni wieloma kontrastami, jednym z których jest kompleks piłki nożnej – „Sheriffdz” – prawdziwy klejnot architektury współczesnej.


Obiad w restauracji Kumanek (nie jest wliczone w cenę)


Zwiedzanie i degustacja koniaku w Fabryki Kvint: Harmonia, wyrafinowanie i tradycja – wszystko to stanowi podstawę najstarszych i najbardziej prawdziwych mołdawskich koniaków. Szczęściarze mogą skosztować ͘͝-letniego koniaku „Cneazi Vitghenstein” albo 40-letniego koniaku „Suvorov”.


Transfer z Tyraspola do KiszyniowaDzień 3

Śniadanie w restauracji hotelowej, Transfer z Kiszyniowa do Orheiul Vechi


Winobranie w winnicach Brăneşti


Zwiedzanie starożytnego kompleksu Orchej Stary: Stary Orhei to naturalny amfiteatr, liczący ponad 40 000 lat. Tutaj, w Orcheju Starym, znajduje się cała historia Mołdawii – jest to kompleks muzealny pod otwartym niebem. Orchej Stary znajduje się w miejscu, którego krajobraz kontrastuje w niezwykły sposób z typową dla Besarabii rzeźbą terenu. Warto odwiedzić dawną osadę, gdzie około 40 000 lat temu osiedlili się pierwsi ludzie, a następnie pozostawili swój ślad Trakowie, Goci, Dakowie i Tatarzy


Pokazy kulinarne, wspólne gotowanie tradycyjnych dań kuchni mołdawskiej: po przyjeździe zostaną przeprowadzone kulinarne pokazy przygotowania tradycyjnego deseru kuchni mołdawskiej, po czym zaprosimy Państwa na przepyszny obiad. Grupa zostanie podzielona na mniejsze zespoły, które będą rywalizować o przygotowanie najsmaczniejszego dania.


Obiad w agropensjonacie Butuceni (kuchnia mołdawska) Zapraszamy do skosztowania dań kuchni narodowej takich jak „friptura”, „mamaliga”, „placinte” oraz tradycyjnego ciasta i wina domowego.


Wycieczka i degustacja w Piwnicy Winnej Cricova: Cricova jest prawdziwym, podziemnym miastem, które ma ponad 8͘ km długości i dużą liczbę ulic, alej i bulwarów. Ulice noszą nazwy przechowywanych na nie gatunków wina: Cabernet, Aligote, Riesling czy Sauvignon. W podziemiach winiarni Cricova jest przechowywana najważniejsza kolekcja win w kraju. Jest to jedno z niewielu miejsc, w którym metodą tradycyjnej szampanizacji produkuje się wina musujące. Unikatowe eksponaty to na przykład wino „Jerozolima Północydz (1902r.) i likier „Jan Beckerdz (1902r.) oraz 158 najlepszych win francuskich, niemieckich i węgierskich, które stanowią prawdziwą dumę całej Mołdawii. Na koniec zwiedzania, będą mieli Państwo okazję wejść do sal degustacyjnych, odwiedzonych przez wiele osobistości


Transfer z Cricova do Kiszyniowa, Czas Wolny


Dzień 4


Śniadanie w restauracji hotelowej i wymeldowanie się z hotelu


Zwiedzanie Zamku MIMI i degustacja win: Zamek znajduje się w odległości 30 km od Kiszyniowa, niedaleko od lotniska. To jedna z najciekawszych architektonicznie winnic na świecie – znajduje się ona bowiem w odnowionym zamku, zbudowanym w 1893 roku na zamówienie Constantina Mimi, gubernatora Besarabii. Zamek od początku pełnił funkcję winnicy, nigdy nie był zamieszkały.


Wyjazd/Wylot z Mołdawii, koniec programu


 


CENA

Cena wycieczki, w zależności od liczby osób w grupie:

 

 

Liczba osób

Cena za osobę w pokoju TWIN/DBL (podane w EUR)
40 18 6 4 SGL SPL HB SPL
Cosmos Hotel 3* 226 234 406 472 50 15
Vila Verde Hotel 3* 241 249 426 492 65 15
Zentrum Aparthotel 4* 256 264 449 515 95 15

 

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie w wybranym hotelu;
  • śniadanie w hotelu;
  • wycieczki zgodnie z programem;
  • opieka przewodnika w języku angielskim;
  • bilety wstępu do wszystkich muzeów i miejsc wymienionych w programie;
  • degustację win kolekcjonerskich oraz wina domowej roboty, zgodnie z programem;
  • Ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

– przelotów lub przejazdu autokarem (polecamy przeloty bezpośrednie LOT Warszawa-Kiszyniów-Warszawa)

 

Uwaga: 

  • Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany ceny (ze względu na zmienność kursów walutowych) w przypadku, kiedy kurs EUR: MDL jest wyższy niż 5% od obecnego kursu wymiany, ustalonego przez Narodowy Bank Mołdawii (www.bnm.md)